FANDOM


30 Euro Star Contest
Arrow back 29. ESC 31. ESC Arrow front
600fceef
Oficjalne logo 30. ESC.
Edycja XXX
Rozpoczęcie 25 maja 2009
Zakończenie 16 czerwca 2009
Organizatorzy Marix
Ilość uczestników 42
Półfinały TakTak
Zwycięzca dzejkobs
Wykonawca Within Temptation
Kraj HolandiaHolandia
Piosenka "Somewhere"
Punkty 186

30 Edycja Euro Star Contest odbyła się w szwajcarskiej stolicy - Bernie. Jest to edycja krajowa. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii konkursu otwarto Euro Club.

Cdc492b5

PostFinance Arena.

Zgłoszenia Edytuj

Do konkursu zgłosiły się 42 kraje.

Półfinał 1Edytuj

  • Mołdawia i Portugalia głosowały w tym półfinale.
  • Pomarańczowy zaznacza kraj, który awansował do finału dzięki jury.
  • Gruzja, Litwa i Serbia zostały zdyskwalifikowane za nieoddanie głosów.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł Miejsce Punkty
1 IREtom IrlandiaIrlandia Brian McFadden Real to me 3 92
2 Karton GruzjaGruzja Diana Gurtskaya Dwa serca DSQ
3 Arcy AustriaAustria Visions Of Atlantis Seven seas 1 113
4 Czuczu WielkaBrytaniaWielka Brytania Sophie Ellis-Bextor If I can't dance 5 78
5 pablo19901 IslandiaIslandia AMPOP Gets me down 10 58
6 Crazy16 AndoraAndora Gisela Tengo fe 11 55
7 azetex97 BialorusBiałoruś Alexander Rybak Funny little world 12 51
8 kamilx22 NiemcyNiemcy Kim Petras Last forever 9 60
9 Joshua LiechtensteinLiechtenstein Patrick Nuo Welcome 6 65
10 Jacob BiHBośnia i Hercegowina Frenkie Bosnian rap connection 16 28
11 matii16 SlowacjaSłowacja Twiins Slip of the tongue 4 81
12 Rafisko WlochyWłochy Alexia Guardarti dentro 8 61
13 wix23 CyprCypr Natasa Theodoridou Den epitrepetai 7 64
14 karol9217 BulgariaBułgaria Miro Gubia kontrol, kogato 15 41
15 Karolina LitwaLitwa SKAMP Allways too much DSQ
16 EuroMario SerbiaSerbia Ana Nikolić Ptica skitnica DSQ
17 Veter BelgiaBelgia Ian Van Dahl Try 14 45
18 rav FrancjaFrancja Chimede Badi Je vais te chercher 2 103
19 11 ArmeniaArmenia Anahit Simonyan Pari Pari 13 49

Półfinał 2Edytuj

  • Grecja, Szwajcaria i Turcja głosowały w tym półfinale.
  • Pomarańczowy zaznacza kraj, który awansował do finału dzięki jury.
  • Rosja została zdyskwalifikowana za nieoddanie głosów.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł Miejsce Punkty
1 Arczi IzraelIzrael Adi Cohen Saper la alai 4 89
2 Zdenek CzarnogoraCzarnogóra Aleksandra Bucevac & Igor Mitrovic Volis li me 12 65
3 qba1993 AzerbejdzanAzerbejdżan Ulviyye Agayeva & Alim Qasimov Follow my way 1 106
4 Milca KazachstanKazachstan Ulytau Kulishiler 15 45
5 Djk1988 MaltaMalta Fabrizio Faniello I believe 6 80
6 Studwroc HiszpaniaHiszpania Soraya La dolce vita 3 91
7 Neshko SzwecjaSzwecja Kevin Borg Paint it black 13 60
8 KaliChciecPic SloweniaSłowenia Nina Puslar Ni ona 11 67
9 Piotus MacedoniaMacedonia Karolina Goceva Napred Makedonija 16 30
10 Milo PolskaPolska Dziewczyny Chimera 17 8
11 Damian xD LotwaŁotwa Jorspeis Debesis ir tuvu klat 7 79
12 dzejkobs HolandiaHolandia Within Temptation Somewhere 2 93
13 aaadddaaa SanMarinoSan Marino Arisa Sincerita 14 49
14 Mike ESC WegryWęgry NOX Hiszed-e meg 8 73
15 Kuba12 DaniaDania Niels Brinck I don't wanna love her 9 71
16 maykel LibanLiban Ramy Ayach Khallini maak 10 70
17 tysia91 RosjaRosja Valeriya Wild DSQ
18 Emcio ChorwacjaChorwacja Franka Mozda volim te 5 84

FinałEdytuj

Finalistami byli:

  • TOP 5 edycji poprzedniej (Szwajcaria, Grecja, Turcja, Portugalia, Mołdawia).
  • Najlepsze dziewięć krajów półfinału 1 + dzika karta jury.
  • Najlepsze dziewięć krajów półfinału 2 + dzika karta jury.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł Miejsce Punkty
1 Studwroc HiszpaniaHiszpania Soraya La dolce vita 7 102
2 Czuczu WielkaBrytaniaWielka Brytania Sophie Ellis-Bextor If I can't dance 10 89
3 Tytens PortugaliaPortugalia Ana Malhoa Tu es o fogo 4 122
4 Crazy16 AndoraAndora Gisela Tengo fe 19 58
5 Arcy AustriaAustria Visions Of Atlantis Seven seas 3 144
6 Vaxey MoldawiaMołdawia Natalia Barbu Come again 2 175
7 Emcio ChorwacjaChorwacja Franka Mozda volim te 13 83
8 Arczi IzraelIzrael Adi Cohen Saper la alai 5 110
9 Kuba12 DaniaDania Niels Brinck I don't wanna love her 6 105
10 Joshua LiechtensteinLiechtenstein Patrick Nuo Welcome 20 57
11 wix23 CyprCypr Natasa Theodoridou Den epitrepetai 24 43
12 Piotus MacedoniaMacedonia Karolina Goceva Napred Makedonija 23 53
13 sakiss GrecjaGrecja Despina Vandi Jambi 22 55
14 kamilx22 NiemcyNiemcy Kim Petras Last forever 25 25
15 Marix SzwajcariaSzwajcaria Myron One step closer 17 71
16 Djk1988 MaltaMalta Fabrizio Faniello I believe 16 67
17 Mike ESC WegryWęgry NOX Hiszed-e meg 14 82
18 Rafisko WlochyWłochy Alexia Guardarti dentro 15 80
19 qba1993 AzerbejdzanAzerbejdżan Ulviyye Agayeva & Alim Qasimov Follow my way 8 98
20 dzejkobs HolandiaHolandia Within Temptation Somewhere 1 186
21 matii16 SlowacjaSłowacja Twiins Slip of the tongue 12 87
22 Damian xD LotwaŁotwa Jorspeis Debesis ir tuvu klat 18 61
23 IREtom IrlandiaIrlandia Brian McFadden Real to me 9 96
24 Harry22 TurcjaTurcja Tarkan Bounce 21 57
25 rav FrancjaFrancja Chimede Badi Je vais te chercher 11 88

Szczegółowe wyniki Edytuj

Półfinał 1Edytuj

GŁOSUJĄCY
SUMA Austria Francja Irlandia Slowacja WielkaBrytania Liechtenstein Cypr Wlochy Niemcy Islandia Andora Bialorus Armenia Belgia Bulgaria BiH Moldawia Portugalia
U
C
Z
E
S
T
N
I
C
Y
Austria 113 X 12 12 8 10 12 4 12 12 6 1 4 8 12
Francja 103 10 X 10 10 8 10 2 8 10 10 8 7 10
Irlandia 92 6 4 X 6 12 1 5 10 7 7 7 2 6 1 4 8 6
Slowacja 81 8 5 X 6 12 6 3 8 7 4 5 12 5
Wielka Brytania 78' 1 6 8 7 X 12 8 1 3 4 12 1 10 5
Liechtenstein 65 7 3 3 X 5 2 1 3 10 10 4 10 7
Cypr 64 7 4 X 7 4 5 12 12 12 1
Włochy 61 8 2 7 12 3 3 X 10 4 5 2 1 4
Niemcy 60 3 3 6 5 5 3 6 8 X 6 7 2 3 6 1
Islandia 58 2 2 6 7 X 2 12 5 8 2 10 2
Andora* 55 4 1 1 8 2 6 8 X 3 7 6 2 7
Białoruś 51 12 2 7 4 5 X 7 3 3 8
Armenia 49 5 10 2 3 1 6 1 8 X 6 1 6
Belgia 45 10 1 4 4 2 8 X 7 5 4
Bułgaria 41 7 4 2 4 1 5 12 X 3 3
Bośnia i Hercegowina 28 5 1 5 5 2 10 X
  • Awans Andory dzięki jury.
  • Tabela nie ujmuje państw objętych dyskwalifikacją (Gruzja, Litwa, Serbia).

Półfinał 2Edytuj

GŁOSUJĄCY
SUMA Azerbejdzan Holandia Hiszpania Izrael Chorwacja Malta Lotwa Wegry Dania Liban Slowenia Czarnogora Szwecja SanMarino Kazachstan Macedonia Polska Grecja Szwajcaria Turcja
U
C
Z
E
S
T
N
I
C
Y
Azerbejdżan 106 X 12 8 2 12 12 1 8 10 6 3 8 4 8 12
Holandia 93 12 X 2 12 7 2 7 1 3 6 8 6 12 7 8
Hiszpania 91 X 1 1 10 8 10 12 12 5 4 4 7 7 2 8
Izrael 89 4 5 4 X 2 3 5 2 8 6 10 12 2 5 10 6 5
Chorwacja 84 7 3 X 5 4 3 7 7 10 12 7 3 6 6 3 1
Malta 80 2 10 5 X 2 6 4 2 4 5 5 12 1 12
Łotwa 79 8 6 6 7 12 X 7 5 7 7 5 2 7
Węgry 73' 5 2 10 6 6 1 X 1 10 12 8 10 2
Dania 71 8 12 8 3 1 X 1 8 1 4 3 2 7 6
Liban 70 1 7 12 5 5 X 5 10 4 1 4 6 10
Słowenia 67 10 3 5 3 7 3 4 8 X 5 2 2 10 5
Czarnogóra 65 3 8 2 8 6 1 3 10 7 X 2 8 3 4
Szwecja 60 1 4 10 1 4 2 4 X 12 7 10 5
San Marino 49 10 4 12 10 3 6 X 1
Kazachstan 45 6 6 6 6 8 X 1 12
Macedonia* 30 4 1 5 4 3 2 3 X 1 4 3
Polska 8 7 1 X
  • Awans Macedonii dzięki jury.
  • Tabela nie ujmuje państw objętych dyskwalifikacją (Rosja).