FANDOM


2 edycja Star Awards odbyła się w macedońskim Skopie. Galę poprowadzili Karolina Gočeva i Filip Ivanovski, a zza kulis Vrčak i Marija Vegova.

30051755vi7

Skopje Sports Hall - miejsce imprezy

Goście specjalni Edytuj

  • Mans Zelmerlöw
  • Dana International
  • Blue Lagoon

Laureaci Edytuj

Utwory Edytuj

Utwór Hot Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Ani Lorak.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł
1 Kuba12 Dania Dania Narcotic Thrust I Like It
2 Karol9217 Bulgaria Bułgaria Petia Runway
3 Rafisko Wlochy Włochy Blue Lagoon Break My Stride
4 Neshko Szwecja Szwecja Bosson One in a million
5 AskaB Chorwacja Chorwacja Magnetic La Luna


Utwór Trendy Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczył Martin Vučić.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł
1 patryk46 Czechy Czechy Natalia Lesz Power of Attraction
2 qucci Liechtenstein Liechtenstein Soraya Arnelas Mi mundo sin Ti
3 simeon Irlandia Irlandia Kleerup & Titiyo Longing for lullabies
4 EuroMario Serbia Serbia PIN Niekochanie
5 Dawid93 Islandia Islandia Póra Gísladóttir The picture


Utwór Folk Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Charlotte Perrelli.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł
1 rav Francja Francja Gregorian Monks & Amelia Brigthman Join Me
2 wix23 Cypr Cypr Kelly Kelekidou Glyka Glyka Glykeia Mou
3 studwroc Hiszpania Hiszpania In Grid Milord
4 qba1993 Azerbejdzan Azerbejdżan Harout Balyan & Nune Yesayan Havata


Najlepszy preselekcyjny utwór nie zakwalifikowany do konkursu Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Gisela.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł
1 studwroc Hiszpania Hiszpania Matt Pokora Dangerous
2 Arczi Izrael Izrael Dana International Maganona
3 Anzej Slowenia Słowenia Rebeka Dremelj Slovenski superboy
4 Dawid93 Islandia Islandia Mans Zelmerlöw Maniac
5 Patryk46 Czechy Czechy Doda Nie daj się


Artyści/Zespoły Edytuj

Najlepszy Artysta Rock Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczył David Bisbal.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 EuroMario Serbia Serbia PIN
2 Zdenek Czarnogora Czarnogóra Video & Ania Wyszkoni
3 kamil44 Grecja Grecja Peggy Zina

Najlepszy Artysta Folk Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Rebeka Dremelj.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 studwroc Hiszpania Hiszpania Matt Pokora
2 wix23 Cypr Cypr Kelly Kelekidou
3 rav Francja Francja Gregorian Monks & Amelia Brigthman
4 qba1993 Azerbejdzan Azerbejdżan Harout Balyan & Nune Yesayan

Najlepsza Wokalistka Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczył Sergey Lazarev .
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 patryk46 Czechy Czechy Natalia Lesz
2 Anzej Slowenia Słowenia Helena Vondrackova
3 Mathieu Belgia Belgia Gisela
4 qucci Liechtenstein Liechtenstein Soraya Arnelas
5 rav Francja Francja Amelia Brightman

Najlepszy Wokalista Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczył Sakis Rouvas.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 Marix Szwajcaria Szwajcaria David Charvet
2 Profi Norwegia Norwegia Nate James
3 qba1993 Azerbejdzan Azerbejdżan Harut Balyan
4 Nikki Holandia Holandia Mat Pokora
5 Neshko Szwecja Szwecja Staffan Olsson

Najlepszy Zespół Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczył Kostas Martakis.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 Rafisko Wlochy Włochy Blue Lagoon
2 EuroMario Serbia Serbia PIN
3 harry22 Turcja Turcja Antique
4 Zdenek Czarnogora Czarnogóra Video & Ania Wyszkoni
5 tomson Bialorus Białoruś Tatu

Miss Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Lily Allen.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 Evix Estonia Estonia Javine
2 Avis Andora Andora Kate Ryan
3 Mathieu Belgia Belgia Gisela
4 Piotus Macedonia Macedonia Rebeka Dremelj
5 patryk46 Czechy Czechy Natalia Lesz

Mister Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Anna Vissi.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca
1 Marix Szwajcaria Szwajcaria David Charvet
2 rafalinsky Armenia Armenia Sakis Rouvas
3 nikki Holandia Holandia Mat Pokora
4 Damian xD Lotwa Łotwa Crazy Loop
5 Neshko Szwecja Szwecja Staffan Olsson

Najlepszy teledysk Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Lena Philipsson.
L.p. Uczestnik Państwo Wykonawca Tytuł
1 Mathieu Belgia Belgia Gisela Yo Viviré en tus Buenos
2 tysia91 Rosja Rosja Dj Ella DJ Take Me
3 stelmy Rumunia Rumunia Tina Karol Pupsik
4 Karol9217 Bulgaria Bułgaria Petia Runway
5 Alutka WielkaBrytania Wielka Brytania Dido White Flag

Wydarzenie muzyczne Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Omar Naber.
L.p. Uczestnik Państwo Nazwa
1 BzyK Polska Polska Sopot Festival
2 Karol9217 Bulgaria Bułgaria BulgarianVision7 - Time to party
3 studwroc Hiszpania Hiszpania Summercase ESC
4 patryk46 Czechy Czechy Czech Sound Of Music

Najlepsze preselekcje Edytuj

  • Nagrodę w tej kategorii wręczyła Constantinos Christoforou.
L.p. Uczestnik Państwo Nazwa
1 patryk46 Czechy Czechy Czech sound of music
2 Rafisko Wlochy Włochy Italian song for Europe
3 studwroc Hiszpania Hiszpania V SpainVision
4 Anzej Slowenia Słowenia Słowenia XV EuroStar


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki